Cine crezi ca va ocupa pozitia de Yonkou ?

Forum » Manga » Discuţii Manga

Cine crezi ca va ocupa pozitia de Yonkou ?
Blackbeard Blackbeard 73%[8 Voturi]
Buggy Buggy 0%[0 Voturi]
Crocodile Crocodile 0%[0 Voturi]
Marco Marco 9%[1 Vot]
Jimbei Jimbei 0%[0 Voturi]
Monkey D. Luffy Monkey D. Luffy 18%[2 Voturi]
unul din Supernova unul din Supernova 0%[0 Voturi]
altcineva(da un exemplu) altcineva(da un exemplu) 0%[0 Voturi]
nimeni(se vor imparti teritoriile intre cei 3 ramasi) nimeni(se vor imparti teritoriile intre cei 3 ramasi) 0%[0 Voturi]
Voturi : 11
Cu totii stim de moartea lui Whitebeard fie ca am citit manga fie ca am ajuns cu anime-ul la zi.

Un subiect care desi a fost dezbatut destul de mult pe unele forumuri parca totusi lasa loc de mai mult. Ce e cert e faptu ca echilibrul s-a rupt si toata lumea OP a fost aruncat in haos.

Ce parere aveti ? care credeti ca este cel mai potrivit pentru a-i lua locul lui Whitebeard?(lucru imposibil dupa mine dar totusi) Exista unele personaje destul de puternice ce ar putea ocupa acel loc...unul dintre favoriti ar fi BB desi este un las si toate cele are totusi puterea a doua fructe.

Cu siguranţă Barbă Neagră, deşi titlul de Imperator nu cred că e oferit de cineva în mod oficial ca gradele din Marină, cred că pur şi simplu cu timpul le obţin de la lume în baza puterii şi sferei lor de influenţă...

Presupun ca Blackbeard... Chiar daca probabil nici piratii nu-l agreeaza, nu-l respecta si tot soiul - cine l-ar respecta pe tipul ala? e pur si simplu... nu gasesc cuvantul >.<-, puterea lui il propulseaza pe pozitia de Yonkou. Si cred ca Yonkou devine un pirat foarte puternic si foarte influent... are cele mai multe sanse. Buggy cred ca a fost luat de Marina... si ar arata ridicol pe aceeasi pozitie cu Shanks; mi-ar placea Marco, dar cred ca e doar un vis frumos. Ah, si Luffy trebuie mai intai sa ajunga in Lumea Noua ca sa spere...

Marco, ramanand capitanul WB are o sfera destul de mare de influenta si detine o putere destul de mare (rare zoan + haki user) asa ca raman pe varianta lui.
Supernovele sunt inca "tinere" cam toti, cu exceptia lui Law duc lipsa de responsabilitate, mai ales Luffy.
Luffy are putere, un echipaj puternic dar nu vad influenta sa fiind atat de mare (desi shanks are cam aceleasi caracteristici).
Buggy are sanse mai mari, mai nou "venerat" pe baza istoriei de echipajul sau, cunoscut ca unul dintre membrii echipajului lui Gol D. Roger, "prieten" cu shanks, porbabil ar ajunge un fake yonku dar temut de cei care nu il cunosc.
Sau ar putea sa se pastreze acest loc liber avand in vedere ca si cele 3 locuri din shibukai(can't spell it) nu sunt ocupate.

Ps.. Black Beard nu cred ca ar putea sa ajunga yonkou din faptul ca nu isi prea poate face aliati fiind cam urat de majoritatea insulelor ce purtau steagul WB pirates de cei care il considera responsabil pentru razboi(nu ca nu ar fi)... desi, probabil, este de ajuns doar aceasta teama si puterea sa ajunga un yonkou(nu stiu criterile de alegere)

Am aceeasi parere ca si cei care au postat inaintea mea. Cu puterile pe care le are Blackbeard, e singurul care ar putea ocupa aceasta pozitie. Plus ca are un echipaj puternic in spate.

Riotist wrote:
Marco, ramanand capitanul WB are o sfera destul de mare de influenta si detine o putere destul de mare (rare zoan + haki user) asa ca raman pe varianta lui.
Supernovele sunt inca "tinere" cam toti, cu exceptia lui Law duc lipsa de responsabilitate, mai ales Luffy.
Luffy are putere, un echipaj puternic dar nu vad influenta sa fiind atat de mare (desi shanks are cam aceleasi caracteristici).
Buggy are sanse mai mari, mai nou "venerat" pe baza istoriei de echipajul sau, cunoscut ca unul dintre membrii echipajului lui Gol D. Roger, "prieten" cu shanks, porbabil ar ajunge un fake yonku dar temut de cei care nu il cunosc.
Sau ar putea sa se pastreze acest loc liber avand in vedere ca si cele 3 locuri din shibukai(can't spell it) nu sunt ocupate.

Ps.. Black Beard nu cred ca ar putea sa ajunga yonkou din faptul ca nu isi prea poate face aliati fiind cam urat de majoritatea insulelor ce purtau steagul WB pirates de cei care il considera responsabil pentru razboi(nu ca nu ar fi)... desi, probabil, este de ajuns doar aceasta teama si puterea sa ajunga un yonkou(nu stiu criterile de alegere)

Nu cred ca sunt criterii pentru ca asa cum a zis Kyubival nu cred ca e un titlu care ti se acorda in mod oficial ca la Marina... Probabil sunt recunoscuti ca fiind Yonkou cei mai puternici pirati din Lumea Noua. Si Blackbeard, desi nu-mi place defel, datorita lui Yami-Yami si Gura-Gura no Mi, este cel mai puternic, cum am scris si mai sus, indiferent ca e urat de multi... Eu asa vad, vorbim de piraterie, nu de o ierarhie cu grade de avansare, nu cred ca se intruneste un consiliu al piratilor sa aleaga un Imperator si sa-i ofere o depesa frumos impachetata continand titlu sau un baston de maresal al marii Zâmbet.

Depinde si cat de mult a progresat BB in ultimii 2 ani, ca imediat dupa ce a obtinut puterea lui WB ar fi fost zdrobit de catre Garp sau Sengoku daca nu le distragea Shanks atentia. Iar la cat de mare este universul One Piece, ar putea fi chiar si un personaj pe care Oda nu ni l-a prezentat inca.

Off: Si inca ceva, nu cred, sau nu vreau ca BB sa fie ultimul adversar al lui Luffy pentru simplul fapt ca ar fi mult prea evident. Ar fi mai tare sa fie Coby sau Kid.

Salt la forumul: