House M.D.

Forum » Prime Café » Discuţii Filme

și iar nu e lupus?Zâmbet) da da, big fan , House e un "bastard nenorocit", e genial. (punct)
DarkS, normal că nu pierzi nimic din poveste dacă sari 30 de episoade, pentru că la baza serialului stă felul în care reacționează diferitele personaje(episodice/secundare/principale) in anumite situații, e vorba de Character not action/story... Deși nu e de neglijat poveste de la jumătatea ultimului sezon(house la madhouse Zâmbet) )

Ce ma supara la serialul House e cat de previzibile sunt relatiile dintre personaje si cat de inspaimantati sunt creatorii sa rupa status quo-ul. De fiecare data cand ceva pare sa aiba efect pe termen lung pentru structura povestii si a relatiilor dintre personaje, se intampla ca intr-un fel foarte previzibil lucrurile sa se schimbe si sa revina la starea de echilibru initial.

Caz concret, cel mai recent episod, 15 din sezonul 7. Cine a vazut episodul va intelege la ce ma refer.
E sincer pacat ca lucrurile sunt atat de liniare cateodata. Deja, dupa atatea sezoane, e cam frustrant sa tot vizionezi cum lucrurile se tot reseteaza.

Founder wrote:
Ce ma supara la serialul House e cat de previzibile sunt relatiile dintre personaje si cat de inspaimantati sunt creatorii sa rupa status quo-ul. De fiecare data cand ceva pare sa aiba efect pe termen lung pentru structura povestii si a relatiilor dintre personaje, se intampla ca intr-un fel foarte previzibil lucrurile sa se schimbe si sa revina la starea de echilibru initial.

Caz concret, cel mai recent episod, 15 din sezonul 7. Cine a vazut episodul va intelege la ce ma refer.
E sincer pacat ca lucrurile sunt atat de liniare cateodata. Deja, dupa atatea sezoane, e cam frustrant sa tot vizionezi cum lucrurile se tot reseteaza.

[spoiler]Da sau cum a fost episodul 14, cand House era beat si era gata "sa-i dea papucii" lui Cuddy, insa uite ca de data asta s-a intamplat sa prelungeasca povestea. Oricum, nu vi se pare ca de fiecare data, in fiecare sezon, la inceput sau la sfarsit, subiectul unei actiuni abia atunci este impartit pe cateva episode? Adica, acum sunt la episodul 15, pe imdb arata ca mai sunt 2 [ deci cred ca sezonul asta se opreste la 17 ] Uite de exemplu cum a fost si sezonul cand a murit Amber, au prelungit situatia pe 4-5 episoade parca... [/spoiler]

Adica, acum sunt la episodul 15, pe imdb arata ca mai sunt 2 [deci cred ca sezonul asta se opreste la 17]

Furthermore, FOX ordered one more episode for the season, bringing the total number of episodes to 23

Cel mai probabil urmeaza o pauza, urmand ca de la 17 incolo sa fie difuzate incepand din alta data, iar sezonul 4 a fost scurtat din cauza scriitorilor care au facut greva atunci.

Kronos wrote:
Adica, acum sunt la episodul 15, pe imdb arata ca mai sunt 2 [deci cred ca sezonul asta se opreste la 17]

Furthermore, FOX ordered one more episode for the season, bringing the total number of episodes to 23

Cel mai probabil urmeaza o pauza, urmand ca de la 17 incolo sa fie difuzate incepand din alta data, iar sezonul 4 a fost scurtat din cauza scriitorilor care au facut greva atunci.

Hmm.. posibil, am vazut ca si la celelate seriale gen Chuck, Gossip Girl, Supernatural etc exista o pauza pana in aprilie :-??

Exact, asa ca stai linistita, House nu pleaca nicaieri, doar face pauza ca sa-si incarce bateriile cu energie solara =)), ca tot se incalzeste afara si bate soarele (springtime is here :x )Si pana acuma, cum ti se pare sezonul 7 ? Zâmbet

Eu-l gasesc ca fiind unul dintre cele mai bune sezoane de pana acum, minus neplacerile astea cu frecusul la deal si la vale din ultimele episoade. Ce-i drept inca de la inceputul sezonului e constant impresia asta ca ceva, undeva, o sa cedeze...dar mi-ar fi placut ca House sa mai evolueze un pic. Totusi, sunt 7 ani de acum.

Si mie mi se pare bun, House e oarecum diferit de celelalte sezoane [spoiler]pana si el a recunoscut asta si eram ceva in genul " OMG, dude, era si timpul <3 "[/spoiler] oricum abia astept sa vad episodul 16 -:/

House Season 8 Promo

''A sneak peek at how Greg House serves his time in jail has been made available in a form of promo for "House M.D." season 8 premiere. The titular character seemingly does not get along well with his fellow inmates since he is seen being involved in fights with some of them.

The brilliant doctor may also cause more troubles when throwing some pills in the air. In another scene from the episode called "Twenty Vicodin", he looks uncomfortable when another prisoner has to use the toilet near his bed in the cell.

"House M.D." will return with new episodes on Monday, October 3 at 9 P.M. ET/PT on FOX. As it was said before, House will stay behind the bars at the beginning of season 8 as a consequence of what he has done in the end of last season. There, he will meet another doctor (Odette Annable), who later becomes a new member of his diagnostics team.''

20 Septembrie UPDATE:
Episodul a iesit mai devreme din cauza unui screener. Link
Testat personal , The Real Deal, asa ca savurati
Vizionare placuta Rânjet
Editat de Kronos la 20-09-2011 22:28

Salt la forumul: