House M.D.

Forum » Prime Café » Discuţii Filme

Nu ma pot abtine sa nu fac asta, adica...e House <3 !!!

Pentru cei ce nu stiti : e un serial, din cate am inteles este cateodata difuzat pe AXN Sci-Fi [e mai simplu sa-l luati de pe net. ^^] actiunea se petrece intr-un spital unde, un doctor sef de sectie pe numele sau Gregory House face absolut tot ceea ce vrea, iar cand cineva ii sta in cale pur si simplu minte si tot cum vrea el se intampla.
Echipa sa [care pe parcursul serialului se mai si schimba] il considera [la fel ca ceilalti] ca fiind un nenorocit ipocrit si asa mai departe, aproximativ la prima vedere nimeni nu-l suporta pe House, exceptand cel mai bun prieten al sau si cateodatadirectoarea spitalului.
Serialulu are 6 sezoane [inca se difuzeaza].

[color=#00ccff]
Dapoi ma intreg care nebuna n-a auzit de House inca! :|
E genial serialul! Sincer din toate cate am vazut, House mi-a placut cel mai mult, n-ai ce sa comentezi, tipul face atata caterinca incat n-ai cum sa nu-l iubesti =))
[/color]

Dr House e difuzat pe axn sau era si e in fiecare joi pe tvr1 . Este dragut , nu e chiar genul meu avand in vedere ca mai mult imi place grey's anatomy , dar ma uit la tv la el si ma amuza in noptile urate . Imi place protagonistul . Rolul i se potriveste ca manusa , de aceea cred ca e si atat de atragator serialul , adica multa lume il urmareste . Are cazuri bune prezentate destul de clar si imi place cum se explica totul . Habar nu am daca e real ce vorbesc ei acolo fiindca nu stiu pic de biologie , dar suna bine . Este un serial care prezinta mai mult partea medicala si un doctor exceptional si mai putin relatiile dintre oameni .

Cam atat!

Frumos serial.Am dat dintr-o greşeală acum un an peste sezonul I şi de atunci nu mai pierd niciun episod.Aţi uitat să spuneţi ceva important despre House.Este şchipo şi are dureri foarte mari din cauza piciorului său.De aceia foloseşte Vicodin care-l face dependent şi va avea în viitor mari probleme din cauza lui.Este cel mai bun doctor din lume,din câte se poate observa în serial,un fel de Sherlock Holmes al medicinii.
Pe parcursul celor 6 sezoane observăm schimbări de comportamente la personaje,cupluri şi iubiri imposibile.
Aştept cu mare nerăbdare episodul 22 "Help Me" ultimul care apare pe 17 mai luna viitoare.Cred că va fi ceva legat de House.

Si eu am dat din greseala peste el pe axn, era seria a doua. Partea amuzanta era, ca ma duceam la tv si nu-l lasam pe tatal meu sa se uite la vreun meci, ptr ca eu mai uitam la acest serial Rânjet

Ce-i drept, actorul principal face totul in acest serial Rânjet si cred ca multi va asemanati cu el sau regasiti o mica parte din voi in caracterul acestui personaj. Cel putin eu, ma regasesc destul de mult, aproape si la partea fizica, unde el sufera, desi incearca sa isi ascunda acest chin fata de ceilalti. Personal, stiu cum sta treaba cu durerile de un picior sau altul si nu doresc la nimeni, insa eu inca nu-s sunt dependenta de pastile Rânjet(le evit cat mai mult posibil).
Oricum, ai ce invata din acest serial. Şmecher

cel mai amuzant este faptul ca actorul principal are accent britanic in realitate...si in film zici ca e american. nici macar nu iti dai seama. uitati-va la interviuri cu el sa vedeti cum vorbeste [eu una ador accentul britanic].

Hugh Laurie este intradevar genial
nu as vedea house md prea bine daca hugh laurie nu era in rolul principal
i se potriveste de minune
daca ati cauta pe youtube hugh laurie.. ati vedea ca nu e caterinca doar in serial
<3

house rllz

lol house rullez...cat am putut sa rad la faza cu Fight the power =))))) o da uitati-va la asta http://www.youtub...eature=fvw =)))))
Editat de ViruS la 11-04-2010 12:27

E bun dar nu grozav, in sensul ca nu te surprinde cu nimic pana la urma, se formeaza un tipar pe care merg toate episoadele, pot sa sar 30 de episoade si sunt convins ca am sa inteleg perfect ce se intampla, ceea ce e plictisitor, se duce in pom cursivitatea naratiunii

Da ce-i drept am observat si eu asta la actiune, sunt si multe idei anticipante si totusi... dupa mine e cel mai tare serial pe care l-am vazut vreodata... [ bine nu e mai tare ca Chuck dar e oricum serialul meu de suflet =)) ] si oricum.. trebuie sa ai si putin cap ca sa iti dai seama de multe idei de pe acolo si, parerea mea, daca nu stii cel putin biologia de a 7-a pe de rost te uiti degeaba la House ca nu pricepi nici pe dracu Rânjet

Salt la forumul: