Recomandari Manga

Forum » Manga » Discuţii Manga

Sunt intr-o mare gaura cu manga-urile. Adica nu am ce citi. Poate cineva sa imi recomande o manga cu grafica buna, de genuri : shoujo, slice of life si daca se poate si comedy?
Sa nu fie one-shot si sa aiba mai mult de.. sa zicem 20-25 de capitole.

P.S. : In nici un caz sa nu contina sci-fi, fantasy sau alte derivate. Nu le suport.

Thanks!!

Tin sa mentionez ca acest topic nu este al meu, I mean feel free to ask for mangas for yourself.

Ouran High School Host Club

Great Teacher Onizuka

Koukou Debut

Dengeki Daisy

Kimi ni Todoke

Lovely Complex

Nodame Cantabile

Beck

Zâmbet

OMG!!~
Thanks a lot! You are an angel!

poti incerca:

faster than a kiss,
nine puzzle,
kiss/hug,
7th period is a secret,
special a, five,
backstage prince,
b.o.d.y,
ai hime- ai to himegoto,
you're my girlfirend,
otokomae beads club,
beast master,
the devil does exist,
kimi ni todoke,
beauty is the beast,
akuma to love song,
koko ni iru yo!
... sincer nu stiu cat de lungi sunt (unele nu au > de 7 capitole) dar sunt favoritele mele ... sper sa iti placa ...

ps: le gasesti pe mangafox.com sau onemanga.com
pps: daca mai stiti si voi altele in genul as mai vrea si eu recomandari (lipsa de informatii Trist )
Editat de mariska la 16-03-2010 22:34

As dori si eu o recomandare dar pentru gusturi mature sau romance , shojo, in afara de hot gimmick, 100% perfect girl, desire climax sau kiss hug...fara sa fie oneshot si ceva mai mult
Editat de Saya la 06-04-2010 22:18

The One

Peach Girl

Honey Hunt

HANA YORI DANGO

Kaikan Phrase

Love Celeb

Sper sa-ti placa una dintre ele Saya

Happy reading

Peach girl il urmaresc, Love celeb am citit iar hana yori dango urmeaza...in rest ..in ceea ce priveste celelalte manga o sa ma apuc sa le citesc....
Multumesc pentru recomandare!

Saya wrote:
As dori si eu o recomandare dar pentru gusturi mature sau romance , shojo, in afara de hot gimmick, 100% perfect girl, desire climax sau kiss hug...fara sa fie oneshot si ceva mai mult

Iti recomand:
Midnight Secretary
Private Prince
Kindan no Koi wo Shiyou si cele 2 sequels:Zoku - Kindan no Koi wo Shiyou si Kindan no Koi de Ikou
Barairo ma Hani

Topic adus inapoi la viata, deci zombie topic.

Am inceput si eu de curand sa citesc manga. Putin pana acum, mi-am luat volumele din One Piece sa am cu ce ma relaxa intre doua carti, dar as vrea sa arunc o privire si peste altele.
In afara de Battle Angel Alita (doua volume), n-am citit mai nimic in trecut ca manga, iar curiozitatea ma roade.

In afara de evidentul Record of Lodoss War mi-ar putea recomanda cineva un manga fantasy de calitate? Si de asemenea, unul SF? Nu ma prea intereseaza acum specifice, doar sa fie ceva ce sa pot citi fara sa-mi vina sa-l arunc de pereti dupa cateva pagini (ceea ce m-ar costa, tinand cont ca citesc pe un ereader astea). Mi-au placut anime-uri precum Seikai no Senki si Cowboy Bebop, daca asta v-ar oferi un punct de plecare.
Si ca sa fie tacamul complet, puteti recomanda de asemenea si un grup de fansub ce ofera scan-uri de calitate buna si foarte buna? Tinand cont cum le citesc, calitatea imaginii e in general un factor care influenteaza si placerea lecturii.

@ Founder poti incerca: 07-Ghost care e sf si care nu e plictisitor ... inca.. deasemena daca nu ai ce face poti incerca Trinity Blood - cred ca l-ai considera interesant (daca nu ai vazut animeul) sau Slayers, dar nu pot spune ca sunt foarte geniale. Eu altele in genul lui Battle Angel Alita nu cunosc... desi nici pe acesta nu am reusit sa il citesc. (not my stile)
Dar daca vrei ceva deosebit si interesant poti incerca [Switch] de la Naked Ape. Sau din genul lui Cowboy Bebop: Black Cat, Bloody Monday si chiar Akira?
Iar ca fantasy: Are you Alice?, Death God 4 si Noblesse (asta e mai mult comedie la inceput).

Fan-suburi nu prea cunosc pentru ca eu citesc cam pe unde gasesc capitolele asa ca nu am un grup favorit..

Salt la forumul: